Filmy na zlepšení nálady

Škaredé počasí, deprese, dlouhý zimní večer. Ideální příležitost pro film na zlepšení nálady.

Za historii filmu se již podařilo natočit pěknou hromádku perfektních snímků, které dokáží vykouzlit úsměv na tváři a vytvořit hřejivou atmosféru.

Ať už jsou to snímky animované či hrané, pro děti nebo dospělé, nabídka je opravdu pestrá a není důvod se obávat, že by tomu mělo být v budoucnosti jinak. I dospělí si rádi občas pustí něco opravdu nenáročného a s opodstatněním filmu pro děti se rádi nenápadně přidají ke sledování animovaných filmů jako Ratatouille, Shreck, Madagaskar nebo Doba ledová. Nejeden filmový fanoušek si zamiluje animované hrdiny těchto pohádkových příběhů s dobrým koncem.

kinopoisk.ru

kinopoisk.ru

Filmy na zlepšení nálady jsou skvělým přítelem, který člověka jednoduše nenechá na holičkách.

Nemusí se však nutně jednat o kreslené pohádky či komedie. Oblíbeným žánrem jsou rovněž filmy blížící se spíše k dramatu – kupříkladu svatý grál moderní kinematografie – Vykoupení z věznice Shawshank.

Oddechová komedie s kasinem v hlavní roli

Občas je třeba si odpočinout a pustit si nějakou tu nenáročnou a oddychovou komedii. Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připraví pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Proti sobě se utkají naprosto odlišné osobnosti a tak to také dopadne. Ačkoliv film obsahuje velké množství skvělých nápadů a divák se bude popadat za břicho, během některých scén si bude možné i odskočit k jedné hře v King Neptunes, zatímco se filmový děj přiblíží další směšné scéně. Potrefený závod v honbě za penězi je zárukou dobré zábavy.

Nedotknutelní je kultovní film

Pozornému divákovi neunikl snímek Nedotknutelní. Ochrnutý avšak zajištěný muž hledá ošetřovatele a narazí na mladého a energického muže z úplně opačné sociální vrstvy. Jejich napjatý vztah se však změní v hluboké a nevídané přátelství dvou zcela odlišných osobností. Příběh plný emocí, který člověka doslova nakopne nejen díky úžasnému sound tracku.