Filmy, u kterých si popláčete

Asi každý si dokáže vzpomenout na nějaký film, který jej dohnal až k slzám. Nejspíš to byl nějaký pěkně starý snímek před pěknou řádkou let, ale možná i dnes máte občas náladu na nějaký ten pořádný doják s pořádnou atmosférou. Proto jsme pro vás vybrali pětici toho vůbec nejlepšího, co na tomto poli vzniklo v posledních letech.

Jasnou volbou je zcela jistě Zápisník jedné lásky, který mnozí považují za nejlepší film roku 2004. Do takovýchto spekulací se pouštět nehodláme – pravdou však je, že u tohohle snímku budou mít na krajíčku i ti největší tvrďáci.

Z podobného soudku je pak i fildownload (1)m Hvězdy nám nepřály z roku 2014, který obsahuje vše, co bychom od skutečného dojáku očekávali. Prezentuje totiž příběh, který v plné nahotě odhaluje, nad jak neskutečně hloupými problémy se každodenně většina z nás trápí, ačkoliv nejsou ničím ve srovnání s tím, čím procházejí těžce nemocní lidé.

I na poli animovaných filmů je z čeho vybírat, což jistě potěší všechny ty, kteří si zamilovali původního Lvího krále, který určitě stojí za zhlédnutí i dnes. Z dílny firmy Pixar k nám totiž dolétl skvělý rodinný snímek Vzhůru do oblak, který vám dokáže, že životních snů se prostě není radno vzdávat.

Možná vás to překvapí, ale my prostě musíme zmínit i Toy Story 3: Příběh hraček, což je film, který pod svou dětsky vypadající slupkou skrývá jeden z nejnostalgičtějších příběhů vůbec. Pokud si ještě pamatujete na Toy Story z devadesátých let, pak si trojku prostě nesmíte nechat ujít. A vidět byste ji měli i v případě, že vám název filmu vůbec nic neříká.

A pokud vás k slzám nepřiměje ani Marley a já s Owenem Wilsonem ve hlavní roli, pak už vám asi skutečně není pomoci. Nic dojemnějšího o přátelství mezi člověkem a zvířetem totiž zatím nikdo nenatočil a asi ani v nejbližší době nenatočí.