Filmy vhodné pro první rande

Nalezení perfektního filmu, který se hodí pro první rande, je umění samo o sobě. Základem je udržet křehkou rovnováhu. Zvolený film by neměl být příliš romantický, ale na druhou stranu byste u sledování neměli ani usnout. Je to snaha vyhovět vám oběma, jak ženě tak i muži. Přičemž sledování filmu by vás ideálně mělo navnadit na romantické pokračování večera. Dávejte pozor na žánr zvoleného filmu. Možná v soukromí rádi sledujete horory, ale vaše drahá polovička by váš výběr pravděpodobně neocenila. Místo smyslné nálady byste ji sledováním hororu přivedli tak akorát k slzám. Což platí i pro filmy se slušnou dávkou romantiky či dramatu. Nejsou pro citlivé povahy, přece nechcete, aby vaše slečna upadla do depresivní nálady.

* The Princess Bride. Připravte se na slušnou dávku polibků. Ale je to v pořádku, jelikož tento film má tak trochu všeho. Honičky, monstra, zázraky – u sledování se zaručeně nebudete nudit. Děj filmu vás udrží v pozoru a nenechá předčasně usnout.

Scott Pilgrim vs. The World* Scott Pilgrim vs. The World. Tato komedie sice byla stvořena pro romantické duše, ale potěší také milovníky video her. Děj filmu totiž častokrát odkazuje na tu či onou video hru. Překvapí vás nevšední humor a estetická stránka věcí.

* Forgetting Sarah Marshall. Romantická komedie v jejíž centru děje je rozchod. Co je tak komického na rozchodu? S obdobím, kdy se snažíme zapomenout na svého ex, se umí ztotožnit každý bez rozdílu pohlaví. Možná vám přijde, že film s takovou tématikou není vhodný pro první rande. Opak je však pravdou, zavzpomínáte si na staré časy a přesvědčíte se, že spolu je vám líp. V neposlední řadě jedná se o komedii, takže brečet budete jen smíchy.

* Hitch. Než se Will Smith pustil do natáčení postapokalyptických filmů, měl na svém kontě nespočet slušných romantických komedií. A Hitch je jedním z jeho geniálních děl. V hlavní roli zřejmě exceluje Will Smith, jenž pomáhá osamělým mužům získávat ženy jejich snů.