Jak natočit vlastní film

Možná jste se už někdy zamýšleli nad tím, jaké by to asi bylo, pokud byste si zrežírovali svůj vlastní film. Ale proč se nad tím vlastně jen zamýšlet, když dnes již nejspíše všichni máme doma vše potřebné k jeho natočení, sestříhání i editaci?

Zcela upřímně – pokud zrovna nemáme po ruce kvalitní kameru, jistě si lze dočasně vypomoci třeba kvalitním tabletem či smartphonem. Prakticky všechna taková zařízení totiž dokážou natáčet v uspokojivé kvalitě i po docela dlouhou dobu – a stáhnout si do nich můžeme i různé aplikace na základní editaci našich výtvorů! A pokud se přece jenom rozhodneme, že to, co natočíme, si zaslouží více péče a pozornosti, přeposlání dat z tabletu je přece jenom o něco snazší než přetáhnutí záběrů ze sebemodernější kamery.

Skutečná zábava pak samozřejmě začne, až si naše záběry otevřeme na počítači v nějakém sofistikovaném editačním programu. Spousta kvalitních softwarů je navíc pro nekomerční pouSonyhdrfx1žití k sehnání i zdarma, stačí se jen trošku porozhlédnout. Začít samozřejmě musíme základním střihem, při kterém z našeho původního filmu odstraníme všechny nepovedené záběry – třeba ty, do kterých se nám přimotal nějaký nezvaný host. Následně musíme náš materiál přeházet tak, aby náš příběh ve výsledku dával nějaký smysl. Přidání zvláštních efektů je pak otázkou jen několika vteřin – kdo by například nechtěl zjistit, jak by jeho snímek vypadal po prohnání nějakým z oblíbených retro filtrů?

A pokud se nám na konci toho všeho bude zdát, že to, co jsme vyrobili, má nějakou hodnotu, pak není nic jednoduššího, než se pustit do dalšího – a o něco více ambicióznějšího – projektu. Stačí jenom shromáždit co nejvíce kamarádů s hereckým talentem, vymyslet zajímavý scénář a dát se do točení. Zapomenout nesmíme ani na nahrání našeho výtvoru na internet – kdo ví, třeba si našeho skvělého talentu někdo všimne a nabídne nám spolupráci!