Jak se stát filmovou hvězdou

Láká vás zář reflektorů či sláva červených koberců? Pak byste jistě chtěli být filmovou hvězdou! Jak se ale takovou hvězdou někdo skutečně stane? A lze takových výšin dosáhnout v jakémkoliv věku?

Asi nejjednodušší cestou, jak se můžete stát filmovou hvězdou, je narodit se s hereckým talentem. Pak již jen stačí, aby si nás všiml nějaký věhlasný režisér či hqdefault (1)alespoň lovec talentů a úspěch je prakticky zaručen – a to bez jakékoliv přílišné námahy. S trochou štěstí se nám podaří i vyhnout se jakémukoliv studiu, vždyť tvrdou prací bychom svůj talent jen znehodnotili. Takové štěstí však většina z nás nemá. A pokud se navíc podíváme na osudy některých z věhlasných dětských hereckých hvězd, pak možná můžeme být rádi.

Druhou cestou je cesta tvrdé píle a práce. Stačí si jen podat přihlášku na nějakou z hereckých škol a začít makat. A pokud nás třeba z nějakého hloupého důvodu nevezmou, je důležité se nevzdat. Vždyť kolik z předních herců také napoprvé nepřijali? Volný čas si pak krátíme četbou odborné literatury, sledováním spousty kvalitních filmů a také návštěvou divadelních představení. Pokud vše uděláme správně, úspěch se prostě dostavit musí. Výhodou pak je, že herectví se dá provozovat až do značně pokročilého věku, takže naše práce nepřijde vniveč ani v případě, že svou kariéru začneme budovat ve třiceti či čtyřiceti.

A pokud se nám třeba tato cesta moc nezamlouvá – vždyť komu by se chtělo neustále pracovat a tvrdě dřít – pak ještě můžeme doufat, že se na nás usměje štěstí a že se nějakou shodou náhod ocitneme v ten pravý čas na tom pravém místě. Jistě, není to moc pravděpodobné, ale zase nás to zároveň nemusí nic stát. Pokud bychom pak chtěli své šance alespoň trochu zvýšit, jistě stojí za to zvážit účasti na různých konkurzech či přímo účast ve filmu jako komparz. I za tyhle malé role se totiž platí!