Nejlepší akční filmy devadesátých let

Pokud byla devadesátá léta na poli kinematografie něčím výjimečná, pak to bylo určitě tím, že přinesla nebývalé množství skvělých akčních filmů. Upřímně – možná jich bylo až příliš, což se posléze projevilo tím, že současná tvorba už nám tak zajímavá přijít nemusí. Buď jak buď, ona záplava, která přišla v devadesátých letech, nám vydrží ještě na pěkně dlouhou dobu. Jaké z oněch akčních nářezů však skutečně musíte vidět?

Opravdovou klasikou žánru je bezesporu legendární Skála se Seanem Connerym a Nicolasem Cagem. Tohle je ten film, který na scénu definitivně uvedl režiséra Michaela Baye, který dnes točí jeden epický film za druhým – a možná je i přes své stáří tím vůbec nejlepším, co Bay kdy natočil. Tenhle film totiž není jen o hvězdných hereckých výkonech, ačkoliv ty jsou samozřejmě tím podstatným. Je ale také o nezapomenutelných hláškách, neuvěřitelných akčních scénách a geniálně napínavé zápletce, která vás bude bavit od začátku do konce.

Zapomenout pak rozhodně nesmíme ani na Matrix, který na samotném konci devadesátých letech do žáhqdefault (2)nru přinesl svěží vítr, který snad ještě ani dnes nedokázal nikdo překonat. Kromě akčních scén plných neuvěřitelnou spoustou nápadů a zvláštních efektů totiž i dnes dokáže zaujmout svým příběhem. S nadsázkou bychom snad mohli i říct, že by se zápletka Matrixu hodila i do nějakého z mnohem hutnějších žánrů a že v akčním nářezu je jí prostě škoda. Původní Matrix je však každopádně i po skoro dvaceti letech jedním z nejlepších akčních filmů všech dob.

Na závěr jsme si pak pro vás připravili tu největší perlu, která nese název Terminátor 2: Den zúčtování. Prakticky všechny filmy s Arnoldem Schwarzeneggerem stojí za to, zdá se však, že panuje všeobecná shoda nad tím, že dvojka Terminátora je přece jenom tím vůbec nejlepším, v čem legendární Arnold kdy hrál. Jsou to prostě dvě hodiny ničím nerušené zábavy!