Karty, žetony a vysoké výhry – kasína nás prostě všechny lákají odpradávna. A stejně tak lákají i režiséry a scénáristy, vždyť i na tak malém prostoru se dají rozehrát neuvěřitelná dramata. Kasína se navíc často mihnou i ve snímcích, ve kterých byste to zrovna nečekali. Které filmy o kasínech ale skutečně stojí za shlédnutí?

Pokud jste například ještě neviděli snímek Oko bere, pak okamžitě přestaňte číst tenhle článek a rychle si tuhle perlu obstarejte. Má totiž všechno, na co si vzpomenete – od vysokých sázek a výher až po mezilidská dramata a neuvěřitelná zklamání. A to nejlepší? Celý příběh je založen na skutečných událostech.

Dalším skvělým filmem z podobného soudku jsou Hráči s Mattem Damonem a Edwardem Nortonem v hlavních rolích. Pokud vás alespoň trochu baví poker, pak je tohle kousek, který si prostě a jednoduše nemůžete dovolit minout. Částečně sonda do života profesionálního hráče pokeru, částečně psychologické drama – čeká vás prostě neuvěřitelná jízda, která vás zaručeně zcela pohltí.

Neméně napínavým je pakMatt_Damon_2014_3 snímek Případ Mahowny, který ukazuje, co se může stát v případě, že se spojí svět kasín se světem financí. I ty největší sázky totiž v takovém případě přestanou být tabu – prostě nebezpečná kombinace se vším všudy. Po Případu Mahowny pak zkoukněte i novější snímek Gambler, který je možná ještě o něco zajímavější. Dvojí životy nás prostě nikdy nepřestanou fascinovat, a to ať se jedná o finančníky z nejvyšších pater či vysokoškolské profesory literatury.

A na závěr zmiňme také jeden z filmů, které se na kasína dívají z poněkud odlišného úhlu. Takový Strach a hnus v Las Vegas z roku 1998 je poměrně neznámým snímkem, který si ale získal srdce mnoha diváků a filmových kritiků. A co víc – kdo by se nechtěl podívat na to, jak hrával Johnny Depp předtím, než se stal skutečnou hvězdou?