Oscar 2017: příběhy uchazečů o prémii roku

Ceremonie Oscar vládne kinematografickému světu. Jednou ročně se filmoví fanoušci trápí otázkou, zda se jejich oblíbený herec či režisér dočká hlavního ocenění poroty. Favoriti roku 2017 jsou předem daní. Jedná se o filmy natočené v roce 2016: La La Land, Moonlight a Fences. Podíváme se na jednotlivé příběhy, jež vedly k vytvoření těchto kultovních filmů.

La La Land

La La LandSnímek La La Land se dočkal zatím největšího počtu nominací. Je nominován za nejlepší film, nejlepší původní scénář, nejlepší design, kostýmy, kinematografie atd. Pokračovat můžeme do nekonečna, tvůrcům La La Landu se opravdu povedlo získat nominaci téměř v každé kategorii. Podaří se jim však proměnit nominace na zlaté sošky Oscar? V muzikálu La La Land září hvězdné duo: herečka Emma Stone po boku lamače dívčích srdcí Ryana Goslinga. Dle slov hudebního režiséra filmu Mariuse De Vriese důležité je zapomenout, že zpíváš. Není žádný rozdíl mezi hlasem, kterým zpíváte a hlasem, kterým mluvíte, nijak se to neprojevuje ani na hereckém výkonu. Což je asi hlavní důvod, proč Stone a Gosling předvedli opravdu excelentní výkon. Dle názoru režiséra pomocí zpěvu se dá mnohem efektivněji komunikovat tu či onu emoci přes kameru.

Moonlight

Měsíční svít či Moonlight je dalším snímkem, jenž neminula pozornost kritiků. Na svém kontě stejně jako La La Land má nominaci na Nejlepší film roku. Dále se snímek bude ucházet o zlatou sošku v kategorii nejlepší scénář, nejlepší kinematografie a střih. Naomie Harris se dost možná dočká ocenění za nejlepší herečku ve vedlejší roli, což platí i pro herce Mahershalalhashbaz Ali. Naomie Harris ve filmu Moonlight ztvárnila narkomanku Paulu. Přípravu k roli herečka vzala vážně. Osobně se setkávala s drogově závislými ženami, aby vyslechla jejich příběhy. Zjistila tak, že ženy závislé na drogách se ve většině případů setkaly s nějakou formou sexuálního zneužívání. Nicméně Moonlight je příběhem pro všechny, se kterým se ztotožní každý divák. Nahlédnout tak do podkroví černé komunity v Americe bude brzo možné na plátnech kin.