Historie kinematografie je dlouhá již skoro dvě stovky let – a vyznat se v ní dá zabrat i těm z nás, kteří se filmy zaobírají prakticky každý den. Jak se má tedy někdo, kdo se chce jen občas podívat na nějaký zajímavý film, v celém oboru orientovat? Lze vůbec najít nějakého dobrého průvodce, který by upozornil pouze na ty snímky, které skutečně stojí za to a nezdržoval se těmi, které si zaslouží upadnout v zapomnění?John_Wayne_-_1961

Vytvořit naprosto dokonalého průvodce světem filmu je nejspíše nemožné. I přesto je to ale něco, o co je třeba se pokoušet – a i z tohoto důvodu jsme pro vás na těchto stránkách připravili hned celou řadu článků o tom vůbec nejlepším ze světa filmu. Pokud si tedy někdy budete lámat hlavu nad tím, jaký film si pustit, nezapomeňte se podívat na tyto stránky a vzít si z nich špetku inspirace. Můžete si být jisti tím, že naše výběry nejsou jen náhodnou střelbou na cíl, ale že jsme se nad těmito žebříčky skutečně zamysleli.

Pro lepší přehlednost jsme vše rozřadili do několika tématických kategorií tak, abychom nemíchali jablka s hruškami a horory s komediemi. A taky koneckonců i proto, abychom vás nemátli a abychom vám třeba neporadili nějaký pořádný krvák, pokud jste se přišli informovat o tom, co nejlepšího kdy vzniklo na poli komedií. Samozřejmě jsme také dbali na to, abychom sem tam nezapomněli zmínit i něco z české filmové tvorby, jelikož i ta byla a je dostatečně kvalitní na to, aby si zasluhovala pozornost veřejnosti.

Jelikož však svět filmu není jen o diskuzích nad tím, které filmy jsou těmi nejlepšími, připravili jsme si pro vás i pár krátkých zamyšlení nad jinými zajímavými tématy z oblasti kin a kinematografie, včetně článku o tom, proč je někdy lepší zajít si na film do kina než ho sledovat doma na DVD.