Sladké romantické filmy – někomu se z tohoto spojení slov sice může dělat nevolno, pravdou však je, že slaďáky stále lákají neuvěřitelnou spoustu lidí. A co víc, ani ta největší filmová studia zatím neuvažují o tom, že by takové filmy přestala vyrábět. Proč tomu ale tak je? Vždyť na poli těchto filmů se už dlouhá léta neobjevilo nic nového!

Možná právě to je však tím hlavním důvodem, proč nás romantické filmy stále lákají – nikdy totiž nekupujeme zajíce v pytli. Popravdě – pokud zrovna vyjde nějaký nový zamilovaný film, asi ani nemá cenu čekat, než na něj nějaký fundovaný odborník napíše recenzi. A možná nemá smysl ani dívat se na trailer. Vždyť přece všichni víme, co nás čeká a nemine, a to i v případě, že se režisérské role zhostilo nějaké ze známějších jmen.

A vůbec – co by se v tomto žánru asi tak mělo vymýšlet? Jistě, občas se do celé směsi dá jistě přidat trochu toho humoru nebo napětí, cokoliv jiného by nám však všem jistě poměrně brzy zhořklo. Takové pokusy tu přece jen již byly – a nikdy z nich nevzešlo nic, chqdefaulto by se uchytilo na delší dobu. V dnešním bláznivém světě jsou totiž romantické filmy jednou z posledních jistot, u které se nemusíme do poslední chvíle obávat o to, jak to vše celé nakonec dopadne.

Ať se nám to líbí nebo ne, romantické filmy prostě nejspíše navždy zůstanou mezi těmi vůbec nejoblíbenějšími. A možná je to tak správně. Každý z nás se totiž občas potřebuje u filmu prostě jen odreagovat a zasnít se nad tím, jak krásná může být láska. A pokud jste jeden z těch lidí, kteří se na žádný slaďák prostě podívat nemůžou, pak není důvod k zoufalství – hned ve vedlejším kinosále přece jistě běží nějaký pořádný akční film. Takže si stačí jen přesednout a začít se bavit úplně jinak!